Ukraina jest tam, gdzie Ukraińcy

Mamy Chwałę Ukraińców Świata – pieśń o Ukraińcach mieszkających za granicą. Napisali go muzyk Ihor Hrokhotsky, producent Vlad Sotnikov i Mykola Shpakovsky, szef fundacji Centrum Polsko-Ukraiński.
Chłopcom udało się bardzo dobrze oddać nasze nastroje i uczucia tych, którzy opuścili ojczyznę. Slaven wzbudził już duże zainteresowanie i rozrósł się do zakrojonego na szeroką skalę projektu „Ukraina, gdzie są Ukraińcy” – wspólnego koncertu-spotkania artystów, osób publicznych i polityków o ukraińskich korzeniach, promocji kultury ukraińskiej. Jej dyrektorem jest Yevhen Nyschuk, minister kultury Ukrainy (2014, 2016-2019).
Zostanie nakręcony teledysk do tej piosenki, a także seria o ukraińskich migracjach i Ukraińcach mieszkających za granicą.
Slaven był już prezentowany w Warszawie i Pradze. Antalya, Lizbona, Barcelona, ​​Wilno i największe polskie miasta planowane są na wiosnę. Potem będą Ameryka i Kanada. Organizatorzy projektu chcą, aby Slaven śpiewano we wszystkich częściach świata i jednoczyło społeczność ukraińską.
Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o projekcie https://www.facebook.com/tamdety
To jest wideo pokazujące, jak powstała piosenka. Słuchać! Jakie uczucia wywołuje w tobie Slaven?


https://www.youtube.com/watch?v=C2omFB2DS4U

https://www.facebook.com/FundacjaCPU/posts/361748299285391