Pomagamy dla Ukrainy z klubem sportowym Skra 1921 Warszawa!

Fundacja nasza rozpoczęła współpracę z klubem piłki nożnej Skra 1921 Warszawa. Razem zorganizujemy mecz charytatywny gwiazd footbolu polskich i ukraińskich. Członek zarządu – Karol Dworakowski cały czas pomaga Ukrainie zbierając rzeczy, które trafiają na front. Prezes Karol Stolarski ze swoimi współpracownikami również mocno angażuje się w pomoc uchodźcom. Natomiast prawnik klubu Kamil Bechta wspiera naszą fundację w sprawach prawnych. Klub jest otwarty dla obywateli ukraińskich i kilku już skorzystało z tego i grają w piłkę. Zaplanowano też otwarcie akademii Skra 1921 Warszawa dla dzieci.

Obecnie klub bierze udział w konkursie S3KTOR 2021, który jest XIII edycją konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową. Można zagłosować na nich tutaj:
https://xyz.um.warszawa.pl/S/S3ktor/?fbclid=IwAR2LdUJoE66HIK0RPJaw-9MtupSxXnypjmSec09ZD-l_7LIYhmCO_eRXX_s

Klub sportowy Skra 1921 Warszawa działa jako stowarzyszenie zarejestrowane w Biurze Sportu m.st. Warszawy od czerwca 2021 roku. Drużyna jaką tworzymy, jest oparta na 100-letniej historii warszawskiej piłki nożnej. Tworzą ją ludzie z pasją, natchnieni energią do podnoszenia poziomu sportowego w Warszawie. Naszym najbliższym celem jest stworzenie lokalnego klubu sportowego reprezentującego dzielnicę Ochota, który będzie miał wpływ na rodzinną atmosferę warszawskich sympatyków sportu oraz da możliwość profesjonalnego uprawiania piłki nożnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W debiutanckim sezonie klub osiąga obiecujące wyniki w rozgrywkach B-klasy Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zajmując 7. miejsce w 14-zespołowej lidze. Reprezentuje nas aktualnie dorosły zespół, a od września powstanie również akademia piłkarska dla dzieci i młodzieży (juniorów). Jesteśmy ludźmi z pasją i doświadczeniem sportowym, które chcemy przełożyć w nasz projekt. Jednym z naszych działań jest promocja oraz współpraca z firmami znajdującymi się na Dzielnicy Ochota. W liczbach o nas: od powołania Stowarzyszenia przewinęło się przez nasze treningi około 100 zawodników z całej Warszawy; 150 kibiców ma już nasze szaliki; ponad 1300 osób obserwuje nas na Facebooku. Ponadto piszą i mówią o nas Gazeta Informator Stolicy oraz TVP3 Warszawa (Kurier warszawski) Popierają nas oficjalnie: Dzielnica Ochota oraz Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce.

Uzasadnienie: Podstawowym argumentem przemawiającym za naszą kandydaturą jest fakt, że jako Stowarzyszenie mamy realny wpływ na kształtowanie sportu wśród warszawskiej społeczności w oparciu o historię i tradycję Klubu z ponad 100-letnią historią. Widzimy na co dzień zapotrzebowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na zorganizowane zajęcia piłki nożnej włączając w to treningi i mecze. Do dyspozycji zawodników jest Trener z licencją UEFA B i jednocześnie Prezes Klubu – Karol Stolarski, który ma doświadczenie w prowadzeniu grup dziecięcych, młodzieżowych i od zeszłego sezonu również zespołu seniorskiego Skry. W naszych działaniach wspiera nas nieustannie Urząd Dzielnicy Ochota na czele z Panem Burmistrzem Grzegorzem Wysockim. Z Panem Burmistrzem oraz Dyrekcją Technikum nr 7 doszliśmy do porozumienia ws. zagospodarowania i profesjonalnej renowacji szkolnego boiska piłkarskiego, na którym docelowo nasz zespół seniorski ma rozgrywać swoje mecze i odbywać jednostki treningowe. Co ciekawe, na swojej drodze natrafiliśmy również na „weteranów” Skry, grających w tym klubie jeszcze w latach 60. XX wieku, którzy z wielką radością przyjęli fakt, że sekcja piłkarska Skry odrodziła się dzięki naszej inicjatywie. Obecnie media bardzo dużo przestrzeni poświęcają na relacjonowaniu spraw związanych ze stadionem SKRY przy ul. Wawelskiej oraz odrodzeniem Klubu. Nam już się udało wskrzesić sekcję piłkarską, planujemy w bliżej nieokreślonej przyszłości również kolejne sekcje sportowe postawić na nogi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − czternaście =