Mistrzostwa w piłce nożnej ukraińskich obywateli za granicą!

W dniach 24-30 sierpnia odbywają się Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej Ukraińców mieszkającymi zagranicą. Tym razem dziesiąta już edycja odbywa się po raz pierwszy poza granicami państwa. Wszystko z powodu wojny i toczących się tam walk. Mecze rozegrywane są w Bukareszcie w Rumunii. Doszło do tego dzięki Igorowi Bokiy i Związku Ukraińców w tym kraju. 

– W ostatnich latach mistrzostwa miały miejsce w Irpieniu, a w tym roku planowaliśmy w Buczy. Wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja w tych miejscach. Obiekty sportowe są zniszczone. Nie mogliśmy tego tam zorganizować. Mam nadzieję, że w przyszłym roku impreza odbędzie się w Polsce. Jestem po rozmowach i kilka miast wyraziło zainteresowanie tym tematem  – opowiada Mykola Szpakowski 

Drużyna Ukraińców, która mieszka i pracuje w Polsce i reprezentująca naszą fundację świetnie radziła sobie w rozgrywkach. Kapitanem był Iwan Krasneńki, który ma kartkę Polaka od lat. Grała w tym teamie również gwiazda piosenki, Igor Grohotsky, zwycięzca Voice of Ukraine. Doszli do ćwierćfinału. W Mistrzostwach Świata bierze udział osiem drużyn: dwie z Polski, po jednej z Węgier i Izraela i cztery z Rumunii.

– Wielkie podziękowania dla Ministerstwa Sportu w Rumunii, federacji piłki nożnej i obywateli ukraińskich mieszkających tam za zorganizowanie tej imprezy. Serdecznie życzymy zwycięstwa najlepszemu – podsumował prezes Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − trzy =